مقالات و دانستنی های جالب

مخازن FRP

ارسال شده در اکتبر 13, 2019 در 10:15 ق.ظ توسط / No Comments

مخازن FRP

امروزه از FRP که مخفف Fiber Reinforced Polymer/plastic ، به معنای فیبرهای پلیمری تقویت شده می باشد در صنعت استفاده های بسیار متنوعی می شود.این مواد به دلیل وزن کم ، انعطاف پذیری بالا ، سهولت در حمل و نقل ، سرعت عمل بالا ، راحتی برش در اندازه های دلخواه ، سادگی اجرا و امکان تقویت به صورت خارجی یکی از پر کاربردترین مواد برای ایجاد استحکام خارجی می باشد ، به همین دلیل از این ماده در صنایع تصفیه آب نیز استفاده های بسیار گسترده ای می شود.

عمده کاردبرد این ماده در صنایع تصفیه آب مربوط به ساخت مخازن مورد استفاده برای فیلتر شنی ، فیلتر کربنی و سختی گیر رزینی می باشد ، که به اصطلاح به این نوع مخازن ، مخازن FRP گفته می شود.

مخازن FRP

در گذشته بیشتر از فلز برای ساخت مخازن مورد نیاز در صنایع تصفیه آب استفاده می شده است ، اما با ساخت مخازن FRP ، بدلیل وزن بسیار کمتر نسبت به مخازن فلزی ، عدم پوسیدگی و زنگ زدگی ، مقاومت بالا در برابر خوردگی و مواد شیمیایی ، مقاومت بالا در برابر ضربه و سایش ، شستشوی آسان و سهولت در جابجایی ، این مخازن به تدریج بیشترین کاربرد را در صنایع تصفیه آب به دست آورده اند.

مخازن frp وارداتی شرکت پاسارگاد صیام دارای بالاترین کیفیت در ساخت بوده و در فشارها و تعداد سیکل های بسیار بالا تست شده اند و دارای استاندارد NSF می باشند. این مخازن دارای پوشش داخلی HDPE و پوشش خارجی FRP با رویه رزین اپوکسی می باشند که باعث حداکثر استحکام و مقاومت در لایه خارجی می شود.

قیمت مخازن FRP وارداتی شرکت پاسارگاد صیام نیز یکی دیگر از عوامل برتری در بازار می باشد ، زیرا این مخازن علاوه بر کیفیت ساخت بسیار بالا دارای قیمت مناسب و رقابتی با سایر برندهای موجود می باشند.

علاوه بر تمامی موارد ذکر شده ، مخازن frp وارداتی شرکت پاسارگاد صیام دارای تنوع بسیار بالا از نظر سایز مخازن می باشند ، بطوریکه این مخازن در قطرهای 7 inch تا 63 inch  موجود می باشند.

این مخازن دارای فشار کاری 150 psi (10.3 bar)  بوده و تحمل دمای 50  درجه سلسیوس را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *