مقالات و دانستنی های جالب

شیر مخازن

ارسال شده در اکتبر 13, 2019 در 9:28 ق.ظ توسط / No Comments

شیر مخازن

شرکت رانکسین چین یکی از معتبرترین و قدیمی ترین شرکت های تولید شیرهای کنترلی مخازن در دنیا می باشد.شیرهای تولیدی این شرکت به دو دسته کلی شیر فیلتر و شیر سختی گیر دسته بندی می شوند و تمامی شیرها دارای استاندارد NSF می باشند.

شیر فیلتر  RUNXINبرای مخازن FRP فیلتر شنی و فیلتر کربنی کاربرد دارد.شیر فیلتر نیز به دو دسته شیر دستی فیلتر (Manual filter valve) و شیر اتوماتیک فیلتر (Automatic filter valve) تقسیم می شود. شیرهای اتوماتیک فیلتر با توجه به دبی آب عبوری و یا زمان قابل برنامه ریزی هستند.

شیر مخازن

شیر سختی گیر RUNXIN نیز برای مخازن FRP سختی گیر رزینی و همچنین مخازن رزین تبادل یونی جهت تولید آب فوق خالص کاربرد دارند.شیر سختی گیر نیز به دو دسته شیر دستی سختی گیر(Manual softener valve) و شیر تمام اتوماتیک سختی گیر(Automatic softener valve) تقسیم می شود. شیرهای اتوماتیک سختی گیر نیز با توجه به دبی آب عبوری و یا زمان قابل برنامه ریزی هستند.

شیرهای اتوماتیک دارای سیستم برنامه ریزی و کنترل پذیری کامل بوده و کلیه عملیات مربوط به فیلتراسیون و شستشوی فیلترها را به صورت خودکار انجام می دهند.

شیرهای رانکسین دارای طیف بسیار وسیع و متنوعی بوده و مصرف کننده با توجه به اندازه و نوع مخزن frp از لحاظ محل قرار گیری شیر ، دبی آب عبوری  ، سایز اتصالات و همچنین میزان کنترل پذیری (در مدل های اتوماتیک) و نوع جنس دسته در مدل های دستی می تواند شیر فیلتر شنی یا کربنی و یا شیر سختی گیر مربوطه را انتخاب نماید.

در مخازن frp که فقط از بالا باز می باشند ((TOP OPEN نوع اتصالات آن ها از بالای مخزن (TOP MOUNT) بوده و شیر مخزن در بالای آن قرار می گیرد ، ولی در مواردی که ارتفاع مخزن زیاد باشد ، دسترسی و کنترل شیر در بالای مخازن امری مشکل بوده ، به همین دلیل در اکثر اوقات مخازن با ارتفاع زیاد را بصورت بالا و پایین باز (TOP/BOTTOM OPEN) می سازند واتصالات آنها از کنار مخزن ((SIDE MOUNT بوده و به همین دلیل شیر مخزن در کنار مخزن و در مقابل صورت اپراتور قرار می گیرد .

شرکت پاسارگاد صیام ارائه دهنده انواع شیر دستی و اتوماتیک مخازن FRP با برند رانکسین برای انواع فیلترها و سختی گیر ها می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *