مقالات و دانستنی های جالب

تصفیه آب

ارسال شده در اکتبر 9, 2019 در 9:02 ق.ظ توسط / No Comments

تصفیه آب

تصفیه کردن  آب در زندگی انسان ها قدمتی چند هزار ساله دارد. اولین نشانه های تصفیه ی آب توسط انسان به حدود 2000 سال قبل از میلاد در یونان باستان و هندوستان باز می گردد ، که انسان ها دریافتند به وسیله عبور دادن آب از میان شن ، سنگ ریزه ها و جوشاندن آب می توان تا حد زیادی طعم آب را بهبود بخشید ، که همین بهبود بخشیدن طعم آب انگیزه اصلی مردم آن دوران بود ، زیرا آنها آب با کیفیت را آبی با کدورت پایین می دانستند و در مورد سایر خصوصیات آب مانند وجود میکروارگانیزم ها درون آب و سایر آلودگی های موجود در آب بی اطلاع بودند.

500 سال بعد ، مصری ها دریافتند که اگر زاج به آب اضافه کنند ، سبب انعقاد ذرات معلق در آب می شوند و به همین شکل قادر خواهند بود تا کیفیت ظاهری و طعم آب را بهبود ببخشند.

تصفیه آب
تصفیه آب

1000 سال پس از مصری ها ، بقراط اولین فیلتر آب به اسم “آستین بقراط” را اختراع کرد.هدف اصلی او حذف ذرات و موادی بود که سبب ایجاد طعم و بوی بد آب می دند.

200 سال پس از بقراط ، در سال 300-200 قبل از میلاد ، ارشمیدس اولین قنات را شهر رم ساخت.

در بین سالهای 1500-500 بعد از میلاد که به عنوان قرون وسطی معروف است ، تصفیه  آب خانگی مانند سالهای قبل از میلاد پیشرفت نکرد و این چند قرن به عنوان سال های سیاه معروف هستند.

در سال 1627 پس از میلاد ، دانشمندی به نام سیر فرانسیس فیلترهای شنی را کشف کرد ، اگرچه این دانشمند سبب بهبود قطعی کیفیت آب نشد ، ولی زمینه را برای سایر دانشمندان فراهم ساخت.

در سال 1670 پس از میلاد با اختراع میکروسکوپ ، دانشمندان تواسنتند برای اولین بار ذرات معلق بسیار ریز درون آب را مشاهده کنند و همین امر زمینه ساز کشف میکروارگانیزم های درون آب در سال 1676 توسط ون لیونهوک گردید.

در سال 1700 ، اولین فیلتر آب خانگی از پشم و اسفنج و زغال چوب ساخته شد.

در سال 1804 اولین تصفیه خانه آب شهری  در کشور اسکاتلند توسط رابرت دام طراحی و اجرا گردید.اصول کار این سیستم بر پایه فیلترهای شنی بود.

در سال 1854 با کشف کلر ، دانشمندان دریافتند که تزریق کلر به آب سبب پاکسازی و ضدعفونی آب می شود.که ترکیب کلر و فیترهای شنی باعث بهبود کیفیت قابل قبولی برای آب آن دوره گردید.

در سال 1890 کشور امریکا با ساخت فیلترهای شنی بسیار بزرگ که ترکیبی از فیلترهای شنی کند و سریع بودند ، دریافت که فیلترهای شنی سریع قابلیت بالاتری در بهبود کیفیت آب دارند ، بویژه اگر قبل از آنها فرایند لخته سازی انجام شده باشد و از طرفی دیگر با کلرزنی آبها باعث کاهش شدید بیماری هایی مانند حصبه در آن دوران گردید.البته پس از چند سال با عیان شدن برخی از معایب کلر ، در سال 1902 با ترکیبی از کلسیم هیپوکلریت و کلرید فریک دست به ضدعفونی آب زدند.

از سال 1906 با کشف ازن ، ضدعفونی آب بیشتر از کلر به سمت ازن رفت و در برخی کشورها استفاده از کلر به طور کامل ممنوع اعلام شد.

پس از گذشت چند سال به تدریج کشورها با استفاده رزین های تبادل یونی ، فیلترهای کربن اکتیو و روش هوادهی کیفیت آب را تا حد زیادی بهبود بخشیدند و سرانجام در سال 1980 با اختراع ممبران اسمز معکوس و بکار گیری آن ، انقلابی در صنعت آب و فاضلاب پدید آمد که هم اکنون نیز از سیستم اسمز معکوس در سراسر جهان به طور گسترده ای استفاده می شود.

شما می توانید بهترین و با کیفیت ترین دستگاه تصفیه نمودن آب را با قیمت های بسیار مناسب و به صرفه از شرکت آکواوین تهیه کنید.

این شرکت با سابقه ی طولانی در زمینه ی ارائه ی انواع دستگاه تصفیه ی آب می تواند این اطمینان را به شما عزیزان بدهد که با کیفیت ترین این محصول را در اختیار شما عزیزان خواهد گذاشت و در نهایت اجناسی با کیفیت بسیار بالا در در اختیار داشته باشید و استفاده ی مفید و موثر از آن دستگاه داشته باشید.

شرکت آکواوین این اطمینان را به شما عزیزان می دهد که با استفاده از محصولات این شرکت همواره آبی گوارا عاری از هرگونه املاح اضافه را در دسترس داشته باشید.

برای کسب اطلاع از قیمت محصولات و دستگاه  تصفیه  آب صنعتی با شماره تماس های شرکت آکواوین  تماس حاصل نمایید.

با اطمینان کامل از آکواوین خرید کنید.محصولات این شرکت بسیار مقاوم و دارای کیفیت های بسیار بالایی می باشند و امکانات فراوانی را برای تصفیه هرچه بهتر آب آشامیدنی در اختیار شما عزیزان قرار می دهند.همه روزه مدل ها متنوع و به روزتری از انواع مختلف دستگاه تصفیه کردن اب به بازار عرضه می شود که شما عزیزان می توانید بر اساس نیاز خود دستگاه تصفیه ی اب مناسب خود را تهیه و خریداری نمایید.در صورتی که شما عزیزان علم کافی را برای خرید دستگاه تصفیه ی آب مناسب خود نداشتید می توانید برای اینکار از مشاوران با تجربه و متخصص شرکت آکواوین کمک بگیرید.مشاوران زبده و با تجربه ی این شرکت بر اساس نیاز و همچنین بر اساس هزینه ای که برای اینکار در نظر گرفته این بهترین دستگاه حضور و غیاب را به شما پیشنهاد می دهند و آن را در کوتاه ترین زمان در اختیار شما عزیزان قرار می دهند.

با آکواوین تجربه ی نوشیدن آبی سالم و گوارا را تجربه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *