اخبار

آنتی اسکالانت

ارسال شده در اکتبر 13, 2019 در 8:37 ق.ظ توسط / No Comments

نتی اسکالانت

آنتی اسکالانت (Anti Scalant) یا مواد ضد رسوب ممبران ، به موادی گفته می شود که با استفاده در سیستم های اسمز معکوس ، مانع از تشکیل رسوب (Scale) در ممبران های RO می شود.این مواد از جنس پلیمرهایی بر پایه آکریلیک اسید و یا از ارگانوفسفات ها می باشند.

آنتی اسکالانت ها وظیفه کنترل تشکیل رسوب کربنات کلسیم در شرایط  LSI  و S&DSI  مثبت و همچنین کنترل تشکیل سایر رسوبات (سولفات ها ، فلوئورید ، سیلیس و …) در شرایط SR  بالاتر از ۱۰۰ % را بر روی ممبران های اسمز معکوس بر عهده دارند .

مکانیسم عملکردی :

این مواد در سیستم های RO قبل از فیلترهای کارتریجی به آب تزریق شده و جون دارای بار الکتریکی منفی می باشند ، جذب کریستال های رسوب با بار مثبت شده و مانع از رشد رسوب می شوند.در واقع آنتی اسکالانت ها با کند کردن سرعت تشکیل رسوب ، مانع از  تشکیل رسوب (کریستالی شدن رسوب) شده و باعث می شوند که رسوبات قبل از کریستالی شدن توسط آب شسته شوند و به همین دلیل  قابلیت از بین بردن رسوبات تشکیل شده بر سطح ممبران را ندارند. برخی از این مواد نیز با شناورسازی رسوبات ، آنها را از سیستم خارج می کنند.

 

با توجه به موارد ذکر شده در فوق ، هر آنتی اسکالانت بر دسته ای از رسوبات تاثیر گذاشته و قابلیت استفاده برای تمامی رسوبات را ندارد ، به همین دلیل قبل از تهیه این مواد ، با در نظر گرفتن رسوبات احتمالی تشکیل شده در پساب با توجه به  نرم افزارهای طراحی و یا نمونه برداری از پساب تولید شده و مشاهده نتایج آنالیز آن ، ماده ضد رسوب متناسب با سیستم خود را تهیه نمایید.

بدلیل وجود تفاوت هایی در کیفیت و اثر گذاری مواد تولید شده توسط شرکت های مختلف ، حتما میزان دوز تزریق نمونه تهیه شده را از شرکت سازنده  درخواست نمایید و یا از برگه اطلاعات محصول استخراج نمایید.

برای کسب اطلاع از قیمت محصولات با شماره تماس های شرکت تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *