دیونایزر
اخبار

کاربرد دیونایزر

ارسال شده در مارس 12, 2017 در 9:32 ق.ظ توسط / بدون دیدگاه

کاربرد دیونایزر : آب به عنوان یک ماده مصرفی و حیاتی در اکثر صنایع کاربرد دارد. آب مصرفی در صنایع به دو بخش کلی تقسیم می شود.مورد اول در صنایعی می باشد که برای تولید محصول از  آب به طور مستقیم استفاده می شود ، مانند صنایع غذایی ، دارویی  و …

مورد دوم در صنایعی می باشد که از آب به صورت غیر مستقیم در فرایند تولید و یا نگهداری سیستم ها استفاده می شود ، مانند استفاده از آب در صنایع فولاد ،  صنایع آب کاری ، دیگ های بخار و ….

با توجه به مورد مصرف آب در صنایع ، استانداردهایی از طرف سازمان های جهانی و همچنین سازمان استاندارد و آب و فاضلاب ایران تدوین شده است.

در اکثر صنایع آب مورد استفاده باید از کیفیت مناسبی برخوردار باشد و در برخی از صنایع حساس نیاز به استفاده از آب فوق خالص می باشد.

کاربرد دیونایزر
کاربرد دیونایزر

منظور از آب فوق خالص آبی می باشد که دارای حداقل میزان یون های محلول بوده و به اصطلاح دیونیزه می باشد.آب بدون یون (دیونیزه) که در بسیاری از صنایع مانند : صنایع پزشکی و آزمایشگاهی ، صنایع تولید قطعات الکترونیکی ، صنایع آبکاری و … کاربرد وسیعی دارد ، توسط سیستمی به نام دیونایزر تولید می شود.

سیستمهای دیونایزر امروزی ترکیبی از تکنولوژی اسمز معکوس و رزین های تبادل یونی می باشند. اصول کار این سیستم های به این صورت می باشد که آب ابتدا توسط سیستم اسمز معکوس با دقت 0.0001 میکرون تصفیه شده و بیش از نود درصد املاح محلول (TDS) خود را از دست می دهد و سپس برای یون زدایی نهایی و دستیابی به کیفیت آب فوق خالص وارد ستون های رزین تبادل یونی می شود . آب خروجی از سیستم تقریبا عاری از یون بوده و دارای EC<0.1 µS/cm  می باشد.

شرکت پاسارگاد صیام به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در زمینه تولید سیستم های دیونایزر ، دارای دو بخش تولید سیستم های دیونایزر صنعتی و همچنین بخش تولید دیونایزر آزمایشگاهی می باشد.

در ساخت دیونایزرهای شرکت پاسارگاد صیام از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا و همچنین بهترین و باکیفیت ترین متریال استفاده شده است.

مفتخر هستیم که در حال حاضر از تولیدات این شرکت در بسیاری از صنایع حساس ، مراکز پزشکی ، آزمایشگاه ها و همچنین مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی استفاده می شود.

تصفیه آب 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *