مقالات و دانستنی های جالب

قیمت تصفیه آب خانگی

ارسال شده در آوریل 11, 2016 در 6:18 ق.ظ توسط / 26 دیدگاه

قیمت تصفیه آب خانگی

میزان نیترات در آب تهران 2/5 برابر استاندارد جهانی و 5 برابر میزان مطلوب آن برای آشامیدن و در حدود 50 میلی گیرم در لیتر می باشد که در برخی مناطق مانند جنوب و جنوب شرقی تهران ، میزان نیترات از این هم بالاتر می باشد.وجود این مقدار نیترات در آب تهران ناشی از شکستگی لوله های فاضلاب و نشت آن ها به لوله های آب سطح شهر تهران می باشد.این میزان نیترات در آب می تواند باعث انواع سرطان ها ، کم خونی و بیماری های تنفسی شود و همچنین مصرف آب حاوی نیترات برای کودکان شیرخوار بسیار خطرناک می باشد. آیا قیمت تصفیه آب خانگی با این اوصاف نباید گران باشد.

قیمت تصفیه آب خانگی
قیمت تصفیه آب خانگی

 

با این مقدار آلودگی چه باید کرد؟ آیا بهترین راهکار خرید آب معدنی است؟ یک خانواده چهار نفری را در نظر بگیرید ، با فرض مصرف 2 لیتر آب برای هر نفر در شبانه روز ، این خانواده روزانه به هشت لیتر آب آشامیدنی نیاز دارند که معادل 8-6 هزار تومان در روز می شود.این رقم در ماه به حدود 240-180 هزار تومان می رسد ، این رقم برای یک خانوده با درامد متوسط و پایین مبلغ قابل توجهی به حساب می آید ، البته اگر از کیفیت پایین اکثر آب های معدنی موجود در بازار چشم پوشی کنیم ، این راهکار توجیه اقتصادی ندارد ، زیرا هزینه 3-2 ماه خرید آب معدنی برابر  تصفیه ی آب خانگی می باشد.سیستم هایی قادر به حذف نیترات از آب هستند که دارای فناوری اسمز معکوس RO باشند و سایر سیستم ها در حذف نیترات کارایی ندارند.

 تصفیه آب خانگی که از سیستم RO استفاده می کند با توجه به کشور سازنده ، کیفیت ساخت و تاییدیه ها ، تعداد و کیفیت  فیلترها  و هم چنین شکل ظاهری از 500 هزار تومان تا چند میلیون متغیر است.بدون توجه به شکل ظاهری دستگاه و تنها با در نظر گرفتن کیفیت آب تولیدی ، می توان با صرف مبلغ 600-550 هزار تومان یک دستگاه RO استاندارد تهیه نمود.با در نظر گرفتن قیمت و عملکرد آن در حذف نیترات ، بدون شک بهترین راهکار و پیشنهاد تهیه این محصول می باشد.

در آخر ، دستگاه هایی که با قیمت هایی بسیار پایین تر به فروش می رسند و ادعای داشتن مجوز از وزارت بهداشت و سازمان آب و فاضلاب را دارند ، به هیچ وجه استاندارد نمی باشند و نه تنها کیفیت آب را بهبود نمی بخشند و نیترات را حذف نمی کنند ، بلکه باعث ورود برخی از آلودگی های میکروبی به آب نیز می شوند.

برای کسب اطلاع از قیمت محصولات با شماره تماس های شرکت تماس حاصل نمایید.

 

 

26 دیدگاه در “قیمت تصفیه آب خانگی

  1. به این دلیل که معمولا به دلیل در معرض دید بودن دستگاه های تصفیه آب رومیزی ، از طراحی زیباتر و سیستم های کنترلی

  1. ابتدا مقدار آب مصرفی مورد نیاز خود را تعیین کرده و برای دریافت قیمت دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی با شماره تماس های شرکت تماس حاصل نمایید.

  1. لطف کنید ظرفیت های درخواستی خود را بفرمایید ، تا لیست قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی برای شما ارسال شود.

 1. چند سال قبل یه دستگاه تصفیه آب صنعتی از شرکتی خریداری کردیم که بعدش تلفن ما رو هم جواب ندادند.

  1. متاسفانه در برخی از شرکت ها بدلیل عدم توانایی در انجام خدمات و راهبری دستگاه تصفیه آب صنعتی چنین مواردی پیش می آید.

  1. قیمت ها رقابتی هستند ، اما بدلیل استفاده از برندها و کیفیت های متفاوت در ساخت دستگاه ها ممکن است قیمت ها تا حدی متفاوت باشند.

  1. لطف کنید پس از مشخص کردن ظرفیت مورد نیاز آب مصرفی ، با شماره تماس های شرکت تماس حاصل نمایید.

  1. اگر قصد خرید محصولی استاندارد را دارید باید حداقل مبلغی حدود 600 هزار تومان بابت خرید یک دستگاه تصفیه آب خانگی استاندارد پرداخت نمایید.

  1. شرکت پاسارگاد صیام نماینده انحصاری تصفیه آب آکواوین تایوان در ایران می باشد.

 2. برای طراحی و ساخت یک دستگاه تصفیه آب صنعتی ro استاندارد حتما باید آنالیز کامل فیزیکی و شیمیایی از آب منطقه گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *