مقالات و دانستنی های جالب

دستگاه تصفیه آب صنعتی

ارسال شده در آوریل 11, 2016 در 6:10 ق.ظ توسط / 20 دیدگاه

دستگاه تصفیه آب صنعتی چرا؟

بطور کلی می توان دستگاه تصفیه آب صنعتی به روش اسمز معکوس RO را با توجه به کیفیت آب ورودی به دو دسته اصلی ، لب شور (Brackish water) و دریایی (Sea water) تقسیم نمود.

دستگاه تصفیه آب صنعتی
دستگاه تصفیه آب صنعتی

 

 

 • دستگاه تصفیه ی آب صنعتی برای آب های لب شور (Brackish water) : این سیستم برای آب هایی با TDS<10000 ppm کاربرد دارد و معمولا ریکاوری این دستگاه ها بین 75-50 % می باشد.
 • دستگاه تصفیه ی  آب صنعتی برای آب های دریا (Sea water) : این سیستم برای آب هایی با 10000>TDS<45000 ppm کاربرد دارد و معمولا ریکاوری این دستگاه ها بین 35-30 % می باشد.

اصول کاری این دو سیستم تا حدود زیادی مشابه یکدیگر می باشد و هردو از قسمت های پیش تصفیه و اسمز معکوس RO تشکیل شده اند.

 

انواع آرایش های سیستم RO در دستگاه تصفیه ی آب صنعتی :

 • آرایش تک مرحله ای (Single stage) : این حالت آب ورودی فقط یکبار از هر ممبران عبور می کند و حداکثر ریکاوری در این آرایش 50% می باشد.
 • آرایش چند مرحله ای (Multi stage) : در مواردی که از نظر تامین آب ورودی در مضیقه باشیم و نیاز به بالا بردن ظرفیت تولید داشته باشیم ، حتما باید از آرایش های چند مرحله ای در چیدمان ممبران های RO استفاده نمود.بطوری که پساب تولید شده از مرحله اول وارد مرحله دوم می شود و در نهایت مرحله دوم با تصفیه پساب مرحله اول ، مقداری به آب تولید شده مرحله اول می افزاید و ظرفیت تولید را افزایش می دهد.از معایب این روش می توان به پایین آوردن کیفیت آب تصفیه شده اشاره نمود.
 • آرایش دو پاس (Double-RO) : از این سیستم در آب های لب شور برای تولید آب با کیفیت بالا و برای آب دریا در مناطقی که کیفیت آب ورودی بسیار پایین باشد استفاده می شود.در این نوع آرایش غشایی ، آب تصفیه شده پاس اول که ممکن است خود از چند مرحله ممبران تشکیل شده باشد وارد پاس دوم شده و با عبور آب از ممبران های موجود در پاس دوم به آب بسیار با کیفیتی دست می یابیم.از معایب این سیستم می توان به هزینه اولیه و نگهداری بالای آن اشاره کرد.

با توجه به حساسیت استفاده از دستگاه  صنعتی این نکته را باید در نظر داشته باشید که به طور حتم دستگاه تصفیه ی آب صنعتی که از جانب شما عزیزان مورد استفاده قرار می گیرد باید از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد تا نتیجه ی مطلوبی را به همراه داشته باشد.

دستگاه تصفیه ی آب صنعتی ارائه شده توسط شرکت آکواوین با مکانیزم خاص تولید می تواند می تواند یکی از بهترین انتخاب های شما برای استفاده به شمار آید.

این دستگاه ها با کیفیت بسیار بالا و همچنین با قیمت های بسیار مناسب برای بالا بردن سطح کیفی کارها و همچنین بهبود روند تولید و عرضه ی محصول نقش مهمی ایفا می کنند.

برای کسب اطلاع از قیمت محصولات با شماره تماس های شرکت تماس حاصل نمایید.

 

20 دیدگاه در “دستگاه تصفیه آب صنعتی

  1. در چند سال اخیر در بسیاری از پروژه های ساختمانی وسیع از دستگاه های تصفیه آب صنعتی برای تصفیه آب ورودی به منازل استاده شده است.

  1. یکی از شرایط وزارت بهداشت برای کارخانه های تولید آب معدنی ، عبور دادن آب از ممبرین های اسمز معکوس RO می باشد.

  1. اصولا تفاوت در دقت تصفیه و کیفیت آب خروجی می باشد که تکنولوژی اسمز معکوس کاملا برتر از اولترافیلتراسیون می باشد.

  1. شرکت پاسارگاد صیام با تجربه ای 10 سال و با بکارگیری متخصصین کار آزموده آماده مشاوره ، طراحی و ساخت انواع سیستم های تصفیه آب صنعتی و دریایی می باشد.

  1. معمولا دستگاه های تصفیه آب صنعتی به جز در برخی موارد در داخل مونتاژ می شوند و برند قطعات مورد استفاده در آنها اهمیت دارد و خود دستگاه به طور کلی دارای برند خاصی نمی باشد.

  1. در تکنولوژی اسمز معکوس ، آب با فشاری که توسط پمپ تامین می شود از ممبرین اسمز معکوس عبور کرده و با دقت 0001/0 تصفیه می شود.

  1. لطفا برای اطلاع از شرایط فروش تصفیه آب صنعتی با شماره تماس های شرکت تماس حاصل نمایید.

  1. در سال های اخیر بدلیل افت کیفیت آب در سراسر کشور ، معمولا از سیستم های تصفیه آب صنعتی برای تصفیه آب ورودی به گلخانه ها استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *