مقالات و دانستنی های جالب

دستگاه تصفیه آب خانگی

ارسال شده در آوریل 11, 2016 در 6:04 ق.ظ توسط / 14 دیدگاه

دستگاه تصفیه آب خانگی در زندگی چه تاثیری دارد؟

دستگاه تصفیه آب خانگی:

دستگاه تصفیه آب خانگی
دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه ی آب خانگی:با پیشرفت علم و ظهور تکنولوژی های جدید ، زندگی انسان ها وارد مرحله جدیدی شده است که می توانند با صرف حداقل هزینه از امکاناتی که قبلا به عنوان یک آرزو مطرح می شد استفاده کنند.و از دستگاه تصفیه آب در منازل بتوانند استفاده کنند.

یکی از وسایلی که با ورودش به منازل ، کیفیت زندگی را تا حد زیادی بهبود بخشید دستگاه تصفیه ی  آب خانگی بود.با اختراع سیستم های اسمز معکوس و ممبران RO در سال 1980 ، به تدریج دستگاه تصفیه آب خانگی وارد خانه های مردم جهان شد و امروزه در بسیاری از کشورها به عنوان یکی از اجزا اصلی خانه ها به حساب می آید.هر دستگاه تصفیه خانگی می تواند دارای حداقل 5 و حداکثر 8 فیلتر باشد.

فیلترهای مراحل یک تا پنج ، فیلترهای اصلی دستگاه هستند و با نبود هریک از آنها ، کیفیت آب نهایی استاندارد و قابل قبول نخواهد بود و فیلترهای مراحل شش ، هفت و هشت با توجه به کیفیت آب منطقه و نیاز مصرف کننده به دستگاه اضافه می شوند.شرکت پاسارگاد صیام تمامی محصولات خانگی خود را به صورت پیش فرض به صورت شش مرحله ای ارائه می کند و دستگاه ها در مدل های هفت و هشت مرحله ای نیز موجود می باشند .

ترتیب قرارگیری فیلترهای مراحل یک تا هشت و وظایف هریک در دستگاه تصفیه ی آب خانگی :

 • فیلتر الیافی : این فیلتر از جنس پلی پروپیلن ساخته شده است به عنوان اولین فیلتر مورد استفاده قرار می گیرد ووظیفه حذف ذرات معلقی مانند : شن،ماسه،گل و لای،لجن،زنگ لوله ها و … وظیفه زلال و شفاف سازی آب را بر عهده دارد.
 • فیلتر کربن اکتیو (GAC) : این فیلتر به عنوان دومین فیلتر مورد استفاده قرار می گیرد و وظیفه حذف کلر ، مواد آلی و حذف طعم ، رنگ و بوی نامطبوع آب را بر عهده دارد.
 • فیلتر کربن اکتیو (CTO) : این فیلتر به عنوان سومین فیلتر مورد استفاده قرار می گیرد و وظیفه حذف کلر ، مواد آلی و حذف طعم ، رنگ و بوی نامطبوع آب و همچنین وظیفه به دام انداختن دانه های کربن جدا شده از مرحله دو را بر عهده دارد.
 • ممبران RO : این فیلتر به عنوان چهارمین فیلتر مورد استفاده قرار می گیرد و دارای حفرات بسیار ریزی به ابعاد 0001/0 میکرون می باشد و به عنوان فیلتر اصلی دستگاه تلقی می شود.این فیلتر وظیفه حذف نیترات ، نیتریت ، آرسنیک ، جیوه ، سرب ، فلزات سنگین مضر در آب و سایر ناخالصی های محلول در آب را بر عهده دارد.
 • فیلتر پست کربن (کربن نهایی) : این فیلتر وظیفه حذف نهایی بو ، طعم ، مواد آلی و کلر باقی مانده در آب و همچنین حذف اثر جاماندگی آب در مخزن ذخیره آب را بر عهده دارد.
 • فیلتر مواد معدنی (MINERAL): بدلیل پایین بودن TDS در برخی از مناطق کشور و حذف بیش از حد املاح محلول در آب توسط فیلتر ممبران ، از فیلتر مواد معدنی برای جلوگیری از تلخ شدن آب و رفع کاستی برخی املاح مورد نیاز درون آب استفاده می شود.یکی از مراحل مهم در تصفیه آب می باشد.
 • فیلتر قلیایی (PH): آب پس از عبور از ممبران اسمز معکوس تا حدودی اسیدی می شود و از آنجایی که آب اسیدی برای بدن خطرناک می باشد ، پیشنهاد می شود در مرحله هفتم تصفیه از فیلتر قلیایی استفاده شود تا هم آب را از حالت اسیدی خارج کند و هم بتوان از خواص بسیار زیاد آب قلیایی نیز استفاده نمود.
 • لامپ یووی (UV) : با توجه به آلودگی های میکروبی و وجود میکروارگانیزم های بیماری زا در آب شهرها ، و بویژه برای مصرف آب برای نوزادان ، کودکان ، افراد سالخورده و افرادی که ضعف سیستم دفاعی بدن دارند ، پیشنهاد می شود در مرحله هشتم تصفیه از لامپ یووی استفاده شود تا آب بصورت کامل استریل و ضدعفونی شود.این لامپ ها هیچگونه اثر مخرب زیست محیطی ندارند و به هیچ وجه خطری برای انسان ندارند.

برای کسب اطلاع از قیمت محصولات با شماره تماس های شرکت تماس حاصل نمایید.

 

14 دیدگاه در “دستگاه تصفیه آب خانگی

  1. اولین موضوع بهره گیری از سیستم اسمز معکوس می باشد ، به طوریکه دستگاه تصفیه آب خانگی حتما باید دارای پمپ و ممبرین اسمز معکوس باشد ، مورد بعدی گارانتی دار بودن دستگاه می باشد که بسیار مهم است .در ضمن همواره دستگاه را از مراکز و شرکت های شناخته شده تهیه نمایید .

  1. دستگاه های تصفیه آب خانگی به طور پیش فرض از 5 مرحله فیلتر استفاده می کنند ، اما بدلیل کاهش برخی از مواد معدنی موجود در آب طی مراحل تصفیه ، لازم است فیلتر مواد معدنی در مرحله ششم تصفیه به دستگاه اضافه شود.

  1. می توان اصلی ترین دلیل گرانی را برخی از سیستم های کنترلی در دستگاه ها و شرایط ظاهری دستگاه ها دانست ، منتهی باید به این نکته دقت کرد که اگر تنها به دنبال کیفیت و سلامتی آب آشامیدنی هستیم ، می توان با هزینه های بسیار پایین تر یک دستگاه تصفیه آب خانگی استاندارد تهیه نمود.

 1. من دستگاه تصفیه آب خانگی رومیزی آکواوین رو حدود 5 سال پیش تهیه کردم و از همه لحاظ راضی هستم و به همه پیشنهاد می کنم.

  1. ما به شما مدل HY-6034 رو پیشنهاد می کنیم.این مدل دارای کوچکترین ابعاد در میان تمامی دستگاه های تصفیه آب خانگی موجود در بازار می باشد.

  1. شرکت پاسارگاد صیام پس از سال ها فعالیت در بخش سیستم های تصفیه آب ، این اطمینان را به مشتریان عزیز می دهد که دستگاه های تصفیه آب خانگی آکواوین یکی از با کیفیت ترین محصولات موجود در بازار ایران می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *