مقالات و دانستنی های جالب

تصفیه آب صنعتی

ارسال شده در آوریل 11, 2016 در 5:53 ق.ظ توسط / 22 دیدگاه

تصفیه آب صنعتی

سیستم های تصفیه آب صنعتی با توجه به کاربرد به چند دسته  اصلی تقسیم می شوند که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم :

 • تصفیه ی آب صنعتی به روش اسمز معکوس : این سیستم ها در صنعت برای شیرین سازی آب های لب شور و آب دریا و در مواردی برای تولید آب های فوق خالص کاربرد دارند . کاربرد دیگر این سیستم در فرایندهای تغلیظ می باشد.اساس کار این سیستم ها بر پایه عبور آب از غشا های اسمز معکوس که به اصطلاح ممبرین RO نامیده می شوند می باشد.این سیستم در کلیه صنایع مواد غذایی ، تولید آب معدنی ، تجهیزات آرایشی بهداشتی ، صنایع دارویی ، صنایع الکترونیکی ، سیستم های شهری تولید آب شرب و بطور کلی در هر صنعت و جایگاهی که نیاز به آب با کیفیت و مناسب جهت انجام امور صنعتی و آشامیدنی باشد ، می توان از این سیستم استفاده نمود.

 

 

تصفیه آب صنعتی
تصفیه آب صنعتی

 

سیستم های تصفیه ی آب صنعتی با توجه به کاربرد به چند دسته  اصلی تقسیم می شوند که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم :

 • تصفیه ی آب صنعتی به روش اسمز معکوس : این سیستم ها در صنعت÷ برای شیرین سازی آب های لب شور و آب دریا و در مواردی برای تولید آب های فوق خالص کاربرد دارند . کاربرد دیگر این سیستم در فرایندهای تغلیظ می باشد.اساس کار این سیستم ها بر پایه عبور آب از غشا های اسمز معکوس که به اصطلاح ممبرین RO نامیده می شوند می باشد.این سیستم در کلیه صنایع مواد غذایی ، تولید آب معدنی ، تجهیزات آرایشی بهداشتی ، صنایع دارویی ، صنایع الکترونیکی ، سیستم های شهری تولید آب شرب و بطور کلی در هر صنعت و جایگاهی که نیاز به آب با کیفیت و مناسب جهت انجام امور صنعتی و آشامیدنی باشد ، می توان از این سیستم استفاده نمود.

 

 • سیستم های تبادل یونی: در این روش ، تصفیه آب بر پایه استفاده از رزین های تبادل یونی استوار می باشد.سیستم های تبادل یونی به دو دسته کلی ، سیستم های سختی گیر و سیستم های تولید آب فوق خالص تقسیم می شوند.درسیستم های تبادل یونی جهت سختی گیری از رزین هایی استفاده می شود که قادر به حذف منیزیم و کلسیم از آب عبوری می باشند و در نتیجه از آنها در پیش تصفیه سیستم های اسمز معکوس ، پیش تصفیه ی آب ورودی به بویلر ها و بطور کلی جهت نرم سازی آب استفاده می شود.دسته دیگر سیستم های تبادل یونی جهت تولید آب با خلوص بالا استفاده می شوند ، که با توجه به کیفیت آب ورودی پس از سیستم تصفیه آب صنعتی RO و یا به طور مستقل جهت خالص سازی کامل آب مورد استفاده قرار می گیرند.این سیستم ها در صنایع آزمایشگاهی ، صنایع پزشکی ، تولید داروها و سرم ها، صنایع الکترونیکی ، صنایع آرایشی و بهداشتی ، کوره های القایی ، صنایع باتری سازی ، سیرکوله آب خنک کاری مدارات الکترونیکی و بطور کلی در تمامی صنایعی که نیاز به آب با خلوص بالا دارند استفاده می شود.

 

 • سیستم های ضد عفونی آب : انواع سیستم های ضدعفونی آب را می توان به سه دسته کلی : سیستم کلرزنی ، سیستم تولید ازن و ضدعفونی توسط اشعه یووی تقسیم نمود. عمده ترین کاربرد سیستم کلرزنی را می توان در تصفیه خانه های آب و فاضلاب شهری مشاهده نمود.در این میان سیستم های تولید ازن بیشترین کاربرد را داشته و برای گندزدایی پساب ها و فاضلاب های صنعتی ، ضدعفونی آب کارخانجات تولید آب معدنی ، ضدعفونی آب استخرهای شنا ، ضدعفونی محیط های بیمارستانی ، صنایع کشاورزی و پرورش دام و طیور و پرورش ماهی ، و همچنین در صنایع نساجی و رنگبری کاربردهای فراوانی دارد.از کاربردهای سیستم اشعه فرابنفش نیز می توان به ضدعفونی آب های آشامیدنی ، اکسیداسیون پسابهای صنعتی ، ضدعفونی آب سیستم های آب مقطر گیری و … اشاره کرد.

 

 • سیستم های پیش تصفیه : سیستم های پیش تصفیه صنعتی نیز با توجه به قابلیت هایی که دارند به چند دسته اصلی تقسیم می شوند : فیلترهای میکرونی ، مدیا فیلتر ها و سیستم های سختی گیر.فیلترهای میکرونی برای حذف ذرات معلق در آب کاربرد دارند و معمولا به عنوان پیش تصفیه سیستم های اسمز معکوس استفاده می شوند .مدیا فیلترها ترکیبی از فیلترهای شنی و کربنی هستند که فیلتر شنی وظیفه کاهش مواد معلق آب و فیلتر کربنی وظیفه حذف کلر و مواد آلی آب را بر عهده دارند.کاربرد این فیترها در فیلتراسیون آب در صنایع نفت ، گاز ، پتروشیمی ، آب ورودی به بویلرها می باشد و عمده ترین کاربرد آنها به عنوان پیش تصفیه سیستم های تصفیه  صنعتی به روش اسمز معکوس می باشد. سیستم های سختی گیر نیز جهت نرم سازی آب در صنایع استفاده می شوند.

برای کسب اطلاع از قیمت محصولات با شماره تماس های شرکت تماس حاصل نمایید.

 

22 دیدگاه در “تصفیه آب صنعتی

  1. لطف کنید با شماره تماس های شرکت تماس حاصل نمایید تا با توجه به نیاز شما دستگاه تصفیه آب صنعتی مناسب ارائه شود.

  1. ظرفیت تولید دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی نهایتا به 1600 لیتر در روز می رسد ، ولی در سیستم های تصفیه آب صنعتی قادر به تولید ظرفیت های بسیار بالاتر می باشند.

  1. بله ، به این دلیل که در دستگاه های تصفیه آب دریایی ممبرین باید در فشار بسیار بالاتر و همچنان سختی بسیار بالاتر کار کند ، بنابراین باید از ممبرین های مخصوص آب دریا برای آن استفاده کرد.

  1. به طور معمول کلیه سیستم های تصفیه آب صنعتی شرکت پاسارگاد صیام ، پس از عقد قرار داد بعد از 20 روز کاری نصب و راه اندازی می گردند.

  1. سیستم های تصفیه آب صنعتی به طور کلی به دو دسته تصفیه آب صنعتی لب شور و تصفیه آب دریایی دسته بندی می شوند که هر دو از تکنولوژی اسمز معکوس بهره می برند.

  1. در تکنولوژی اسمز معکوس ، آب با فشاری که توسط پمپ تامین می شود از ممبرین اسمز معکوس عبور کرده و با دقت 0001/0 تصفیه می شود.

  1. این سوال بستگی به عوامل بسیار زیادی دارد و هیچگاه نمی توان پاسخ قطعی به این سوال داد.ولی به طور میانگین فیلترهای پیش تصفیه بین 6-2 ماه و ممبرین اسمز معکوس بین 3-1 سال عمر می کنند.

  1. لطفا برای اطلاع از شرایط فروش تصفیه آب صنعتی با شماره تماس های شرکت تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *